- Jesteś zła? - zapytałam.
Odpowiedziała mi cisza.
- Jesteś dwulicową suką - usłyszałam. - Powinnaś się zastanowić nad sobą.
Weź jakąś świeczkę, włącz sobie muzykę i pomyśl o tym, co robisz.
Życie jest za krótkie, żeby je zmarnować.
...............................................
Dwulicowość - cecha osoby, która zmienia swoje zachowanie ze względu na sytuacje i towarzystwo.
...............................................
Dwulicowość jest jak choroba, nowa twarz się pojawia, gdy stara się chowa.
Dwulicowość jest jak zamek z piasku - jeden ruch i wszystko runie.
...............................................
Czemu tak trudno jest "znaleźć" ludzi, którym nie tylko zaufasz, ale z którymi także będziesz mieć wspólny temat do obgadania, wspólny melanż do ogarnięcia?! Świat reklamy, kina, instagrama, facebooka wnosi w nasze życie wiele stereotypów, którym będąc częścią grupy ulegamy. Nie raz, nie dwa będąc w sklepie kupisz to co jest teraz na topnie, a nie to co co Ci się podoba czy co potrzebujesz. Co lubisz. Co określa prawdziwego siebie.
Idąc do kina na nowy hit, co niedawno wyszedł, jednak jak cała reszta jest do dupy, tracisz nie tylko kasę, ale także czas.
Patrząc na świat względem stereotypów przystosowujemy się do obecnej mody, tak samo co do gustów osób, z którymi spędzamy czas wolny. Ale przecież tyle się mówi, że każdy jest jednostką oryginalna, niepowtarzalną czy tego typu gówno. Jednak psychika człowieka zbudowana jest w ten sposób, że nie lubimy stronić od ludzi, tylko przynależeć do ściśle określonej grupy. Z natury nie jesteśmy samowystarczalni.
Człowiek zmienia się cały czas. Trzeba tylko pilnować, aby zmiany te były korzystne bez złych efektów ubocznych. To nawiązuje to teorii, że tylko my możemy panować nad naszym życiem. Mimo że, czasami to wręcz niemożliwe, powinniśmy zawsze do tego dążyć!
Wybierając przyjaciół, a następnie umacniając tę relację, powinno stworzyć się grupę osób z różnych środowisk, które sobie ufają. Ważny jest człowiek, i jego wnętrze, ponieważ to właśnie czyni jego wartościowym.
Dwulicowość jest obecnie "często spotykanym zjawiskiem". To źle. To bardzo źle. Jednak czasami jest takie zachowanie mylone z wyborem tematów poruszanych w danych środowiskach.
Wszystko to sprowadza się do zbyt szybkiej oceny. Wiele znajomych, których obecnie zaliczamy lub kiedyś zaliczaliśmy do grupy przyjaciół zostało przez nas ocenionych pochopnie. Mieli kiedyś przyklejoną etykietę, która po rozmowie i bliższym poznaniu się, ulotniła się.
Odpowiedź na pytanie "jak przebić się przez mur pozorów" to: czy warto?
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz